Српска Православна Црква
www.spc.rs

Епархија
Аустријско-Швајцарска

www.crkva.at

Богослужбена места:

Храм у Innsbruck-у
SIEBERERSTR. 7
A - 6020 INNSBRUCK
погледајте мапу

Храм у Reutte
PLANSEESTR. 49
A - 6600 BREITENWANG
погледајте мапу

Парох
Свештеник
Александар Столић

spc.innsbruck@gmail.com

SIEBERERSTR. 7
A-6020 Innsbruck

www.spc-innsbruck.at


РАСПОРЕД БОГОСЛУЖЕЊА У ИНСБРУКУ 2017 л.Г.
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

________________________________________________________________

Драга браћо и сестре!

- На исповест можете да долазите сваког петка после Акатиста, сваке суботе после вечерњег Богослужења и сваке недеље пре почетка Свете Литургије!

- Славска знамења се освећују уочи празника после вечерњег Богослужење или на сам дан празника после Свете Литургије 

________________________________________________________________


Васкршњи пост 11.03.19. - 28.04.19 л.Г.

 

Петак       15.03.19.             Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота 16.03.19. Теодорова субора - Света Литругија-Исповести и Причешће 09:00 часова

Субота     16.03.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   17.03.19.      Света Литургија - Исповест и причешће         09:30 часова

Петак       22.03.19.             Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     23.03.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   24.03.19.      Света Литургија - Исповест и причешће         09:30 часова

Петак       29.03.19.             Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     30.03.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   31.03.19.      Света Литургија - Исповест и причешће         09:30 часова

Петак       05.04.19.             Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     06.04.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   07.04.19. Благовести-Света Литургија-Исповест и причешће 09:30 часова

Петак       12.04.19.             Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     13.04.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   14.04.19.      Света Литургија - Исповест и причешће         09:30 часова

Петак     19.04.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Субота 20.04.19. Лазарева субота-Св. Литургија-Исповест и Причешће 09:00 часова

Субота     20.04.19.            Врбица - Вечерње Богослужење                    19:00 часова

Недеља 21.04.19. Улазак Г.И.Х. у Јерусалим-ЦВЕТИ-Исповест и Причешће 09:30 часова

 

ВАСКРШЊЕ СЛУЖБЕ

 

Велика Среда  24.04.19.  Света тајна Јелеосвећења-понесите брашно и уље   19:00 часова

Велики Четвртак 25.04.19.     Св. Литургија-Исповест и Причешће      09:00 часова

Четвртак  25.04.19.  Велико бденије - Читање 12 страдалних Јеванђеља 19:00 часова

Велики Петак 26.04.19. Вечерња служба са изношењем плаштанице 19:00 часова

Велика Субота 27.04.19.    Света Литургија - Исповест и Причешће    09:00 часова

Велика Субота 27.04.19. ВАСКРШЊА ПОНОЋНА ЛИТУРГИЈА-Исповест и Причешће 23:00 часова

Недеља 28.04.19.       ВАСКРС - Служба Божија-освећење јаја          09:30 часова

Недеља     28.04.19.                 Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Понедељак 29.04.19.        Други дан Васкрса - Света Литургија         09:00 часова

Понедељак 29.04.19.                Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Уторак   30.04.19.              Трећи дан Васкрса - Света Литургија         09:00 часова

 

 

Петак       03.05.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     04.05.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   05.05.19.                       Света Литургија                                  09:30 часова

Недеља    05.05.19.               Празнично вечерње Богослужење               19:00 часова

Понедељак 06.05.19. Св. великомученик Георгије-Ђурђевдан-Света Литургија 09:30 часова

Петак       10.05.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота    11.05.19.               Празнично вечерње Богослужење                 19:00 часова

Недеља   12.05.19.  Свети Василије Острошки - Света Литургија     09:30 часова

Петак       17.05.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     18.05.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   19.05.19.                       Света Литургија                                  09:30 часова

Четвртак   23.05.19.               Празнично вечерње Богослужење               19:00 часова

Петак   24.05.19.       Свети Кирило и Методије - Света Литургија      09:00 часова

Петак       24.05.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     25.05.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   26.05.19.                       Света Литургија                                  09:30 часова

Петак       31.05.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     01.06.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   02.06.19.                       Света Литургија                                  09:30 часова

Недеља  02.06.19.                Празнично вечерње Богослужење                19:00 часова

Понедељак   03.06.19. Св. цар Константин и царица Јелена - Света Литургија 09:00 часова

Среда  05.06.19.                Празнично вечерње Богослужење                19:00 часова

Четвртак 06.06.19. Вазнесење Господње-Спасовдан-Света Литургија 09:00 часова

Петак       07.06.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     08.06.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља   09.06.19.                       Света Литургија                                  09:30 часова

Субота    15.06.19.               Празнично вечерње Богослужење                 19:00 часова

Недеља   16.06.19. Силазак Светог Духа на Апостоле-Духови-Тројице 09:30 часова

Понедељак 17.06.19.     Духовски понедељак - Света Литургија      09:00 часова

Понедељак 17.06.19.                   Вечерње Богослужење                         19:00 часова

Уторак 18.06.19.             Духовски уторак - Света Литургија               09:00 часова

Петак       21.06.19.              Акатист Пресветој Богородици                      19:00 часова

Субота     22.06.19.                   Вечерње Богослужење                             19:00 часова

Недеља  23.06.19.  Недеља свих Светих - Св. Литургија (Покладе)  09:30 часова

 

Апостолски пост 24.06.19. - 12.06.19 л.Г.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................